14h57 CEST
22/06/2026
Mecz Fręch z Osaką pierwotnie miał zostać rozegrany w niedzielę. Rozpoczął się z opóźnieniem, jednak został przerwany z powodu opadów deszczu przy prowadzeniu japońskiej tenisistki 5:4 w pierwszym secie, a następnie przeniesiony na poniedziałek. Rozstawiona z numerem szóstym Osaka lepiej rozpoczęła pojedynek z Polką i wyszła na 5:0, ale Łodzianka się pozbierała, wygrała cztery gemy z rzędu i wtedy nad obiektem zaczęło podać.
Ponadgodzinne oczekiwanie nie przyniosło efektu i organizatorzy ogłosili, że mecz zostanie dokończony w poniedziałek.
Po wznowieniu gry powtórzył się scenariusz z niedzieli - Polka, 43. na liście WTA, straciła podanie już w pierwszym gemie i premierowa odsłona padła łupem 15. w światowym rankingu Japonki. W drugiej partii wyżej notowana tenisistka poszła za ciosem i wygrała pięć kolejnych gemów. Fręch była w stanie w poniedziałek utrzymać serwis tylko raz, pod koniec drugiego seta, jednak później Osaka wygrała gema przy własnym podaniu bez straty punktu i wywalczyła awans do drugiej rundy.
Był to pierwszy pojedynek Fręch z Osaką.
Kolejną rywalką tenisistki z Japonii będzie Alexandra Eala z Filipin lub Belgijka Elise Mertens.
W Bad Homburg zagra również, jako najwyżej rozstawiona, Iga Świątek, która przed rokiem była tu w finale, a w później triumfowała w wielkoszlemowym Wimbledonie.
W pierwszej rundzie trzecia zawodniczka światowego rankingu ma tzw. wolny los. W drugiej, we wtorek lub w środę, jej rywalką będzie albo Niemka Eva Lys, albo Amerykanka Emma Navarro.
Ze światowej czołówki na start zdecydowały się też: triumfatorka French Open Rosjanka Mirra Andriejewa (2.), Ukrainka Elina Switolina (3.) i Czeszka Karolina Muchova (4.).
Wynik meczu 1. rundy:
Naomi Osaka (Japonia, 6) - Magdalena Fręch (Polska) 6:4, 6:1. (PAP)
msl/ pp/ krys/